fbpx

7 Bulgarijos stebuklai

Balkanų pusiasalyje, prie Juodosios jūros krantų, įsikūrusi Bulgarija pirmiausia užburia nuostabiu, spalvingu kraštovaizdžiu. Maždaug trečdalį šalies teritorijos dengia miškai, čia stūkso didingi kalnų masyvai, o plačių, auksinio smėlio pakrančių Bulgarijai galėtų pavydėti ir pati Ispanija. Bulgarija – viena seniausių valstybių Europoje, tad įdomių istorijų ir kultūrinių atradimų čia nestinga.

Bulgarijos pakrantė

Juodoji jūra – reto grožio pakrantės

Svaiginanti žaluma ir rožių aromatas, platūs, ilgi auksinio smėlio paplūdimiai ir nepaprastai skaidūs Juodosios jūros vandenys – tipinis Bulgarijos pakrančių paveikslas. Svaiginamai malonų poilsį, saulėje žaidžiančias jūros bangas ir nepakartojamus atostogų vaizdus Jums dovanos kiekvienas Bulgarijos kurortas.

Rožės – Bulgarijos turtas

Šios įvairiaspalvės gražuolės – ne tik prabangi puošmena, bet ir labai vertingas šalies turtas. Iš Bulgarijos rožių žiedlapių gaminama išskirtinės kokybės kosmetika ir kvepalai, šilkinis medus, egzotiškos uogienės ir limonadai, rožių vandeniu gardinami įvairūs patiekalai ir desertai. Rožių slėnis ir Rožių muziejus – vietos, kurias būtinai įtraukite į savo lankytinų objektų sąrašą.

Belogradčikas – grožio oazė

Mažame Belogradčiko miestelyje nerasite muziejų ir prie jų besibūriuojančių turistų srautų. Vakarinėje dalyje esantis miestelis – dar neatrastas masinio turizmo, bet labai mėgstamas pačių bulgarų , garsėja nepaprasto grožio gamta (dauguma čia augančių augalų įtraukti į raudonąją knygą), įspūdingomis Belogradčiko uolomis ir didžiausia šalyje Magurijos ola.

Sozopolis – jaukus ir svetingas

Prieš daugelį metų įsikūręs Burgaso įlankos pietuose, mažytis žvejų miestelis netruko išaugti į gražų miestą. Pasipuošęs vaizdingais jūros peizažais, jaukusis Sozopolis savo svečius sužavi akimirksniu: išskirtine medinių namų architektūra, žaviais senamiesčio gatvelių labirintais, įspūdingu cerkvių tinklu bei turtingais krikščioniškų relikvijų lobynais.

Kaliakros iškyšulys – gamtos didybė

Čia susitinka stipriausi vėjai ir jūros horizontą nuspalvina patys gražiausi saulėlydžiai. Stiprių bangų skalaujamas ir tolyn į jūrą besidriekiantis Kaliakros iškyšulys, pasipuošęs bizantiškos pilies griuvėsiais – išties įspūdingas reginys.

Rilos vienuolynas – ramybė kalnuose

Didingų Rilos kalnų peizažų apsuptyje ramiai teka harmoningas Rilos vienuolyno gyvenimas. Įkurtas X a., sudegęs ir vėl atstatytas Rilos vienuolyno ansamblis – vienas didžiausių ir gražiausių architektūros paminklų Bulgarijoje, čia dažnai atkeliaujančių piligrimų vadinamas Bulgarijos Jeruzale.

Plovdivas – septynių kalvų miestas

Vienas seniausių gyvuojančių Europos miestų Plodvivas ant septynių kalvų įsikūrė prieš daugiau nei 6000 metų. Senųjų laikų istorijas jums geriausiai papasakos siauros Plovdivo senamiesčio gatvelės – čia išvysite puikiai išlikusį romėnų amfiteatrą, susipažinkite su bulgariškojo renesanso paveldu, galėsite aplankyti per 150 įspūdingų kultūros paminklų , užsukti į daugybę čia įsikūrusių muziejų bei meno galerijų.