fbpx

7 Ispanijos stebuklai

Ispanija tokia didelė ir įvairi, kad išsamiai pažinčiai vieno karto tikrai nepakaks. Tai šalis, į kurią norisi sugrįžti, o mainais ji kaskart dovanoja naujų nepakartojamų įspudžių. Septynis iš jų kviečiame atrasti jau dabar.

ANTONIO GAUDI – spalvų ir formų architektūra

Ispanija garsėja architektūrinais šedevrais. Vienas iš jų – didinga ir užburianti Šv. Šeimynos bažnyčia (La Sagrada Familia), pradėta statyti dar 1882 metais ir statoma iki šiol. Jos autorius Antonio Gaudi savo pėdsakų Barselonoje paliko dar daugiau: žaismingų formų Casa Mila bei Casa Batllo ir pagaliau – Guell parkas. Įspūdingas gamtos ir architektūros duetas. kviečiantis užsukti į „Šimto kolonų kambarį“ ir Gran Placa Circlar – atvirą erdvę su spalvingomis mozaikomis išpuoštu vingiuotu balkonu.

La Sagrada Familia bažnyčia Barselonoje

TEIDĖS NACIONALINIS PARKAS – snaudžiančio ugnikalnio fone

Atsidūrę čia jausitės tarsi nuvykę į mėnulį: parko teritoriją puošia įspūdingos vulkaninės uolos, į kraterius sustingusios upės bei neregėta augalija. Teidės parko centras – įspūdingo dydžio ugnikalnis, tebesnaudžiantis nuo paskutinio išsiveržimo 1909-aisiais. Į Teidės ugnikalnį galima pakilti keltuvu – 3550 metrų aukštį pasieksite vos per 10 minučių. O įveikus likusius 168 atsivers ne tik visos Tenerifės panorama, bet ir aplinkinės La Palmos, Gran Kanarijos, La Gomeros bei El Hierro salos.

Nacionalinis Teidės parkas Tenerifė

FLAMENKAS – ispaniško temperamento išraiška

Virtuoziški gitaros akordai, ritmingas batelių kaukšėjimas ir hipnotizuojantis kastanječių skambesys… Tik atvykę į Ispaniją iš tiesų suprasite, kad ugningasis flamenkas – kur kas daugiau nei šokis, čia svarbiausia jausti. O ir flamenko pasirodymai neapsiriboja vienu stiliumi: atlikėjai žavi ir stebina, varijuodami tarp subtilios klasikos ir net kiek šiurkštokų improvizacijų, įkvėptų gatvės muzikos.

Flamenko šokiai Ispanijos gatvėse

PALMA – Balerų salyno gražuolė

Maljorkos sostinė Palma – turbūt gražiausias Ispanijos Balerų salyno miestas, kuriame harmoningai susipina daugelio tautų ir civilizacijų istorija bei kultūra, o architektūros paminklai dinamiškai įsilieja į šių dienų miesto ritmą. Didžiausi traukos objektai čia: Passeig des Born bulvaras, vadinamas Palmos širdimi, ir gotikinio stiliaus katedra, statyta naudojant auksinį kalkakmenį, atvežtą iš Santanyi regiono. Istorikai tvirtina, jog šios katedros statybos užtruko daugiau nei tris šimtus metų.

Palmos miestas Maljorkoje

SALVADORO DALI MUZIEJUS – griaunantis stereotipus

Ekscentriškasis Salvadoras Dali mėgo stebinti. Galbūt kaip tik todėl Figerese esantį muziejų sau įkūrė pats. Senajame miesto centre veikiantis muziejus – toks pat nepaklūstantis taisyklėms kaip ir jo autorius: pastato stogą puošia balti kiaušiniai, 24 muziejaus salėse eksponuojama Dali grafika, skulptūros, knygų iliustracijos, plakatai ir erdviniai paveikslai, o paklaidžiojus galima patekti į neįprastą kambarį, kurio baldai primena aktorės Major Vest veidą.

Salvadoro Dali muziejus, Ispanija

LOS GIGANTES – pasaulis po milžinų kojomis

Vakarinėje Tenerifės dalyje, Los Gigantes miestelyje, iš vandens didingai kyla milžiniškos to paties pavadinimo uolos. 500- 800 metrų aukštis leidžia pasijusti taip, lyg būtum ten, kur baigiasi pasaulis. Nuo viršūnės po kojomis atsiveria daugelio pajūrio kurortų panorama, o vienintelis būdas iš arčiau apžiūrėti pačias uolas – atplaukti prie jų laiveliu.

Los Gigantes Tenerifėje

GUIMARO PIRAMIDĖS – paslaptingieji lavos statiniai

Pietinėje Tenerifės pakrantėje, visai netoli sostinės, įsikūręs Kandeliarijos miestelis saugo Guimaro piramidžių paslaptį – pasaulio archeologai ją bando įminti iki šiol. Niekas nežino, kaip laukuose atsirado šešios 12 metrų aukščio stačiakampės piramidės, primenančios tas, kurias Meksikoje pastatė majai ir actekai. O įdomiausia tai, kad šie laiptuoti statiniai suręsti visai ne iš akmenų: pagrindinė statybinė medžiaga – ugnikalnio lava.

Gumar piramidės Tenerifės saloje Ispanijoje

Sudomino kelionės į Ispaniją? Visus pasiūlymus rasite čia.

Šaltinis: 2016 m. Tez Tour katalogas „Ispanija“