fbpx

Populiariausi Maljorkos kurortai

Didžiausia salyno ir visos Ispanijos sala, visada saulėta ir žaliuojanti Maljorka – tai seniausias Europos poilsiautojų prieglobstis, jau daugelį metų viliojantis kontrastingu kraštovaizdžiu, turtinga istorija ir nuostabiais, dešimtis kilometrų besitęsiančiais paplūdimiais.

Maljorkos paplūdimys netoli Palmos

Pietinėje Maljorkos dalyje įsikūrę gražiausi salos paplūdimiai ir įlankos. Smulkaus smėlio pakrantėse karšta ir sausa, o tingiai šildytis saulėje čia galima kad ir visą dieną. Nuvykus į salos šiaurę, laukia visai kiti įspūdžiai: ši Maljorkos dalis kalnuota, o peizažas išvagotas daugybės uolingų skardžių ir laukinių paplūdimių.

Kuo garsėja Maljorka?

Atostogoms palankiu klimatu.
Dėl itin palankaus Viduržemio jūros klimato Maljorkoje turistai lankosi ištisus metus. Vasaros čia nevargina alinančiu karščiu (vidutinė temperatūra siekia 27-29 laipsnius), o žiemos būna ypač švelnios.

Vietine virtuve.
Lankantis Maljorkoje tiesiog būtina paragauti vietinio vyno, daržovėmis, mėsa ir duona įdarytų baklažanų bei ensaimadas – bandelių su įvairiais įdarais.

Tradiciniais amatais.
Ieškantiems suvenyrų Maljorka bus labai dosni. Ši sala garsėja amatininkų meistriškumu – čia nuo seno populiarus medžio raižymas, molinių puodų žiedimas, siuvinėjimas ir perlų apdirbimas. O iš arčiau pažvelgti į perlų gaminimo meną ir įsigyti patikusių papuošalų galima dirbtinių perlų fabrike „Majorica“.

Kontrastingais peizažais
Saloje verta pasigrožėti nuo Formentoro iškyšulio atsiveriančia salos panorama, pasivaikščioti po tapybiškai gražų Valdemosos miestelį, aplankyti didžiausią Europoje Botanikos sodą „Botanicactus“ ir nuostabius gamtos parkus Islas Malgrats, Dragonera bei Mondrago.

Maljorkos regiono kurortai

Arenalis, Plaja de Palma, Kan Pastilja
Šie trys sostinės Palmos pašonėje susibūrę Maljorkos kurortai – visi lyg vienas: nedideli, bet labai jaukūs, gausiai apstatyti moderniais viešbučiais ir negailintys pramogų. O keliaujant juos jungiančiu paplūdimiu, netgi sunku atskirti, kur baigiasi vienas, o kur prasideda kitas.

El Arenalio kurortas

Nors Plaja de Palma nėra tokia judri ir triukšminga kaip Arenalis, tačiau linksma atostogų atmosfera vyrauja ir čia. Ypač daug veiklos kurortas žada sporto mėgėjams: nuo jodinėjimo iki kėglių ar teniso. O po aktyvių pramogų visada galima pailsėti žingsniuojant išilgai paplūdimį besidriekiančia pėsčiųjų promenada ar užsukti į barą pavadinimu „Balnearios“ – tokių šiame kurorte net 15.

Seniausias salos kurortas, iš visos trijulės labiausiai pamėgtas jaunimo – toks yra triukšmingas ir visada pilnas veiklos Arenalis. Prižiūrėti kurorto paplūdimiai garantuoja puikų poilsį prie vandens, tačiau Arenalyje galima ne tik ilsėtis, bet ir maloniai pavargti šėlstant jūros bangose su burlente, vandens dviračiu ar slidėmis. Iki Arenalio jachtų uosto veda plati palmėmis apsodinta pakrantės alėja – vakarais čia gera pasivaikščioti, o nuvargus smagu prisėsti kavinėje po atviru dangumi.

Kan Pastilja – mažiausias , tačiau turintis ką pasiūlyti Maljorkos kurortas: gausybė restoranų ir suvenyrų krautuvėlių išsidėstę čia pat, palei platų balto smėlio paplūdimį, o 11 km ilgio promenada tęsiasi iki pat Arenalio. Kan Pastiljoje patiks visiems – ir norintiems tingiai pasišildyti saulėje, ir mėgstantiems užsiimti paplūdimio sportu.

Kala Majoras ir Iljetas
Maljorkos sostinės pašonėje spiečiasi dvi modernios poilsiavietės. Kala Majoras ir Iljetas – elitiniais vadinami kurortai – žavi ypač tvarkingomis pakrantėmis, nuostabiais peizažais ir pavydėtina ramybe aukštos klasės viešbučiuose.

Kala Majoras kurortas Maljorkoje

Iljetą labiausiai garsina paplūdimiai: erdvus balto smėlio, įspūdingo dydžio Es Forti ir pušynų apsuptas Kala Kontesa. Teigiama, kad čia jie gražiausi visoje Maljorkos saloje. Į Iljetą poilsiautojus kviečia prabanga tviskantys viešbučiai, o praleisti romantiškų atostogų į kurortą, įsikūrusį ant uolos skardžio, atvyksta poros ir jaunavedžiai iš visų pasaulio kampelių.

Vieta, kur ilsisi karalius. Tokiu statusu didžiuojasi Kala Majoras – kurorto zonoje įkurta Ispanijos karaliaus vasaros rezidencija, kurioje monarchas su šeima ilsisi kiekvieną rugpjūtį. Kalą Majorą paprastai renkasi prabangų poilsį vertinantys svečiai ir turtingi salos gyventojai. Tai pats jaukiausias Maljorkos kurortas, kuriame nedrumsčiamą ramybę siūlo modernūs viešbučiai, vilos ir privatūs apartamentai.

Magalufas ir Palmanova
Jei negalite nuspręsti, kokias atostogas rinktis – ramias ar pašėlusias, keliaukite į Maljorką: čia rasite ir linksmybių negailintį Magalufą, ir kiek ramesnę Palmanovą. O kadangi šie kurortai visai šalia, galėsite ir drąsiai migruoti iš vieno į kitą.

Magalufo kurortas

Maljorkos pramogų sostine tituluojamas magalufas negaili pramogų: čia įrengtos dvo golfo aikštelės, daug nuotykių žada vandens parkas, žaliosiose zonose yra daug kavinių, parduotuvių, barų ir restoranų, pasilepinti saulės voniomis kviečia 35 metrų pločio balto smėlio paplūdimys, o pasižvalgyti po kurortą ir apylinkes galima išsinuomojus dviratį ar automobilį.

Šalia salos sostinės Palmos įsikūręs jaukus Palmanovos kurortas, kurį paprastai renkasi romantikos pasiilgęs jaunimas ir šeimos su vaikais. Viešbučiai čia išsidėstę visai šalia jūros – vos išėjus iš numerio pasitinka baltutėlio smėlio paplūdimiai: Playa de Carregador, Playa de Palma Nova ir San Maties. Palmanova tinka tiek aktyviam, tiek pasyvesniam poilsiui: čia gausu barų ir kavinių, SPA centrų ir vandens sporto pramogų. O leistis į šviežių vietinių gėrybių ir suvenyrų paieškas kviečia šeštadieninis turgus.

Santa Ponsa ir Paguera
Santa Ponsa ir Paguera – pietvakarinėje Maljorkos dalyje įsikūrę žaliuojantys kurortai, itin vertinami ir mėgstami turistų, kurie ieško ramaus ir kokybiško poilsio.

Santa Ponsa kurorto paplūdimys

Paguera ypač populiari tarp vokiečių, todėl dažnai vadinama „mažąja Vokietija“. Čia yra viskas, ko reikia atostogoms: harmoningai dera modernūs viešbučiai ir nuostabi gamta, o pailsėti kviečia trys kurorto paplūdimiai – Playa Palmira, Playa Tora ir Playa La Romana, sujungti pėsčiųjų promenada. Pagrindinėje miesto gatvėje Bulevar rasite daugumą kurorto restoranų, užeigų ir parduotuvių, o išsinuomoję dviratį galėsite patyrinėti apylinkes.

Santa Ponsa – jaukus ir šurmuliuojantis kurortinis miestukas, leidžiantis pasijusti taip, tarsi atostogautum visai ne Ispanijos teritorijoje. Kitos kultūros aura labiausiai juntama pakrantės promenadoje – būtent čia spiečiasi daugybė škotų ir airių barų, kuriuose jaunimas gurkšnoja „Guiness“ alų ir vaišinasi mėsainiais bei britų virtuvės tradicijomis kvepiančia žuvimi su bulvytėmis. Net pramogos čia paklūsta britams: kurorte laukiami golfo megėjai, uoste švartuojasi prabangios sportinės jachtos ir veikia atviras teniso klubas.

Šiaurinė Maljorka
Atostogų troškimas vilioja į Maljorkos šiaurę, kur žaliuoja pušynai ir alyvmedžių giraitės, apiečiasi gražiausi salos miestai ir kaimeliai, jaukios įlankėlės glaudžiasi tarp uolingų šlaitų, o laukiniuose paplūdimiuose tvyro idiliška ramybė.

Alkudijos kurortas

Alkudija – puiki vieta šeimos atostogom Maljorkoje. Smulkaus smėlio paplūdimys, šiltas ir seklus vanduo bei jauki pėsčiųjų alėja idealiai tinka pasyviam poilsiui. Aktyvieji čia gali mėgautis įvairiausių vandens sportu, lauko tenisu, golfu, jodinėti ir važinėtis dviračiais. O besidomintys senovės kultūra ir architektūra – pasižvalgyti po senamiestį.

Sudomino kelionės į Maljorką? Visus pasiūlymus rasite čia.

Šaltinis: 2016 m. Tez Tour katalogas „Ispanija“